Mapovací aplikace Map Action dokáže lokalizovat problémy s vodou a hygienou

Map Action je startup založený na Mali, který vyvinul interaktivní kartografický a mapovací nástroj v reálném čase. Map Action plánuje používat nástroj ke sledování a vyhodnocování problémů souvisejících s udržitelným rozvojem v oblasti vody, kanalizace a hygieny.

Map Action funguje jako mobilní aplikace, která umožňuje jednotlivcům fotografovat a hlásit problémy, jako je znečištění vody a nelegální ukládání odpadu v hlavním městě Bamako. Tyto informace jsou poté geograficky označeny a zaslány rozvojovým partnerům a městským úřadům, aby mohli činit více informovanější rozhodnutí o městském spravování.

Společnost také používá snímky Google Earth a monitorování pomocí dronů k rozšíření těchto informací. Služba Map Action spojila tyto informace a vytvořila digitální mapu města Bamako, která ukazuje umístění problémů, jako jsou rozbité potrubí, stojaté odpadní vody v otevřených nebo nekvalitních systémech odpadních vod. Městští pracovníci a rozvojové agentury také pomocí aplikace určují a mapují problémové oblasti. To jim umožňuje rychle vylepšit plánování a správu měst.

Kromě toho služba Map Action vysílá vyškolené terénní týmy, aby lokalizovaly a studovaly problémy, jako je například vyšetřování zdroje znečištění. Zjištění z výzkumu jsou vizuálně znázorněny barevnými kódy, které jsou viditelné na mapě. Tato data jsou snadno přístupná rozvojovým institucím a městským úřadům. Boubacar Keïta, generální ředitel Map Action vysvětlil, že „cílem je shromažďovat, analyzovat a předkládat data za účelem zlepšení řízení měst a životního prostředí.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762