Aplikace Earth Speakr pomáhá dětem stát se obhájci Země skrze rozšířenou realitu

Umělec Olafur Eliasson ve spolupráci s digitální agenturou AKQA vytvořil aplikaci nazvanou Earth Speakr, kterou mohou děti využít k vyjádření svých pocitů ohledně stavu planety a přidružené klimatické krize, kterou na jejich bedra dala starší generace. Aplikace používá rozšířenou realitu (AR) k zobrazení dětských výrazů prostřednictvím kreslených obličejů, které mohou umístit na libovolné místo v reálném prostředí – od kanalizace přes strom až po párek v rohlíku. Elliason popisuje aplikaci slov: „Jde o to dát planetě hlas skrze lidi, kteří ji zdědí.“

Poté, co děti zaznamenají zprávu, může rodič umístit „sdělení“ do virtuální mapy, ve které se objeví v podobě skleněné koule, ať už je to na místo, kde by měla být zpráva vyslyšena, nebo na místo, kde byla zpráva natočena. Uživatelé pak mohou sledovat různá sdělení a sdílet je.

Zdroj fotografie: AKQA

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3766