Společnost Highmark Interactive využívá hry k diagnostice traumatického poranění mozku

Průkopníci v oblasti digitálního zdraví, Highmark Interactive, vytvořili první mobilní, digitální neurodiagnostický nástroj na světě. Řada aplikací Equilibrium (EQ) testuje poznání, rovnováhu a vidění pacientů pomocí řady zábavných, snadno přístupných a používaných her. Nyní je software testován jako klinická léčba.

Dříve využívané výhradně pro pravidelné a konzistentní testování a sledování se použití EQ Active rozšiřuje do klinické sféry. Pacienti se otřesem mozku využijí platformu, aby v ideálním případě snížili závažnost jejich příznaků a délku doby zotavení. Výrobky EQ jsou mezinárodně uznávány a schváleny FDA pro použití ve Spojených státech a mají označení CE v Evropské unii, Austrálii a Kanadě.

Americké centrum pro kontrolu nemocí se domnívá, že skutečný počet zranění hlavy způsobených otřesy mozku je mnohem vyšší, než bylo uvedeno. A vzhledem k tomu, že značná část takových zranění trvá až šest měsíců nebo déle, je riziko, že se u pacientů vyvinou další problémy duševního zdraví, vysoké. Výrobky EQ jsou navrženy tak, aby posoudily funkčnost mozku v určitém časovém období, aby se získalo hloubkové porozumění obecnému poznání člověka. Mobilita a snadné použití umožňují mnoha uživatelům posoudit jejich zdraví, aniž by se museli uchylovat k časově náročným nákladným testům, které poskytnou jen málo snímků.

Zdroj fotografie: Medium

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3766