Módní domy během pandemie recyklují své kampaně z minulosti

Louis Vuitton spustil v New York Times svou kampaň z roku 1998. Versace na Instagramu ukazuje sérii kampaní z 90. let. A Saint Laurent opětovně sdílí fotografie, které v posledních 5 letech sdílel na sociálních sítích.

Trunk Archive – agentura pro licencování obrázků, která spolupracuje se značkami včetně Chanel, Dior, Vogue a Elle – zaznamenala za poslední dva měsíce 50 až 60procentní nárůst žádostí o licenci dosud nepublikovaných prací. ⁠

Toto opětovné využití archivovaného obsahu je z části kvůli okolnostem a z části finanční. Opatření kvůli společenskému odstupu zastavila výrobu a nižší tržby zpřísnily marketingové rozpočty.

Poskytnutí obsahu druhý život umožňuje prodejcům luxusního zboží využívat své zdroje moudře a zároveň využívat možnosti nostalgie na období před pandemií.

Zdroj fotografie: Versace

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3766