Starším lidem během karantény přicházejí na pomoc nové podpůrné systémy

Singapurský řetězec supermarketů FairPrice využívá dodávky k tomu, aby přinesl základní zboží do čtvrtí s vysokým procentem seniorů. Dodávky jsou srovnatelné s obchody poskytujícími služby v pohybu, které byly běžné v Singapuru v 60. letech – vyvolávají tak zároveň starším zákazníkům úsměvnou nostalgii v nejistých dobách.

Díky Starling Bank mohou nyní pečovatelé a pečovatelky také používat Connected Card k nakupování jménem seniorů v karanténě. Karta dává držiteli účtu plnou kontrolu nad penězi v době, kdy se senioři nemohou vydat do obchodu, čímž řeší klíčový bod bolesti při nakupování v této době.

A v Belgii Zorabots vypůjčil roboty zprostředkovávající videohovory pacientům v pečovatelských domech, kteří nemohou mít návštěvy. Roboti jsou připojeni k Messengeru od Facebook, což seniorům umožňuje bezpečné spojení se svými blízkými na dálku.

Insight: Starší populace se během karantény přizpůsobuje novým způsobům života. Senioři získávají přístup k moderním službám a jsou v kontaktu s blízkými, jak se náš svět stává stále více virtuálním.

Zdroj fotografie: BBC