Ve Skotsku zavedli školky v přírodě jako formu distančního vzdělávání

Skotsko přenáší vzdělání ven jako způsob, jak bezpečně dostat děti zpět do školy. Tato země považuje učení v přírodě za šablonu sociálně distančního vzdělávání. Hraní v parcích, na zahrádkách a na dětských hřištích umožňuje fyzický odstup, který je potřeba, aby se Skotsko vymanilo z karantény.

Učení venku má pro děti pozitivní tělesné a duševní výhody – abychom vyjmenovali alespoň některé z nich, tak zlepšují zrak, učí vyhodnocování rizik a získávají odolnost. Venkovní školky nejsou novým nápadem. Dánské lesní školky neboli „skovbørnehaver“ byly vytvořeny v 80. letech jako řešení nedostatku vnitřních zařízení pro děti předškolního věku.

Insight: Pandemie COVID-19 vynutila ukončení školní docházky, což ohrozilo vzdělávání dětí. Venkovní vzdělávání se stává offline řešením, které podporuje více času na hraní a méně času u digitálních obrazovek.

Zdroj fotografie: Pexels

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3766