Pantone představila barvu menstruace v boji proti stigmatu kolem periody

Pantone se spojil se značkou Intimina, aby společně potlačili stigma kolem menstruace. Společnost zabývající se barvami vytvořila odstín červené barvy inspirovaný menstruací, který švédská značka pro ženské výrobky použila ve své kampani Seen+Heard – která lidem umožňuje, bez ohledu na pohlaví, mluvit o menstruaci upřímným a výstižným způsobem. Pantone popisuje novou barvu jako aktivní a dobrodružný červený odstín, který „povzbuzuje lidi, kteří mají menstruaci, aby byli hrdí na to, kým jsou.“

Stigma spojené s menstruací má vážný dopad na zdraví, vzdělání a socioekonomický stav milionů žen. V některých částech světa ženy stále čelí diskriminaci, vynechávají školu, aby zvládly menstruaci, a nemají přístup k bezpečným výrobkům a toaletám.

Insight: Značky přispívají k rychlejšímu boření kulturního tabu pomocí sociálních kampaní a vytvářejí tak pozitivitu kolem menstruace.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3766