Architekt Frank Gehry navrhnul láhev limitované edice Hennessy X.O

Legendární architekt a designér Frank Gehry navrhl oslňující láhev na oslavu ikonického produktu renomovaného francouzského domu Hennessy. Láhve, všechny s podpisem Franka Gehryho, byly vydány jako limitovaná edice v pouhých 150 kusech v rámci 150. výročí edice Hennessy X.O.

“Zatímco jsem byl nadšený, bylo to také skličující, protože koňak je již sám o sobě umělecké dílo – takové, které můžete cítit a ochutnat. Nepotřebuje výzdobu, protože tam již je,“ říká Gehry o spolupráci.

Design je elegantní a zachovává si klasické vlastnosti značky Hennessy. Každá láhev, zabalená do zvrásněného obalu z bronzu máčeného ve 24karátovém zlatě, je navíc zapouzdřena ve stojanu z lámaného skla.

Extravagance mistrovského díla probíhá v tandemu s odkazem kolekce Hennessy X.O. Od mistrovských mixérů až po tým řemeslníků, kteří zkonstruovali hotovou lahev a plášť, tento objekt vyzařuje řemeslné zpracování. Je to téměř opojné, protože aura Gehryho práce odráží zážitek z pití koňaku.

Hennessy Comité de Dégustation rozdělilo „chuťovou odyseu“ Hennessy X.O na sedm chuťových okamžiků: sladké tóny, tekoucí plameny, stoupající teplo, čokoládová vůně, kořeněný okraj, drcené dřevo a nekonečná ozvěna.

Již čtvrt tisíciletí Maison Hennessy spojuje estetiku a vkus a tento nejnovější objet d’art není výjimkou.