Na Filipínách kvůli pandemii vzrostl zájem o směnný obchod na Facebooku

Obchodování probíhá prostřednictvím skupin na Facebooku, kde lidé zveřejňují informace o zboží, které chtějí vyměnit, na oplátku naznačí, co chtějí, a poté vyjednávají prostřednictvím komentářů pod příspěvkem. Od karantény vyrostlo více než 98 skupin, některé dokonce s desítkami tisíc členů. Členové si vyměňují předměty od šamponu po mobilní telefony, přičemž jídlo je nejvyhledávanější.

Pro filipínské rodiny, které byly těžce zasaženy ztrátou pracovních míst, představuje „domácí“ obchodování záchranu. Podle červencového průzkumu se odhaduje, že 5,2 milionu filipínských rodin zažilo v předchozích třech měsících „hlad kvůli nedostatku jídla“ – což je nejvyšší počet za posledních šest let, takže pandemie COVID-19 nutí společnost přepnout do režimu přežití a bezhotovostní obchod pomáhá rodinám přežít.

Zdroj fotografie: Pexels

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3766