V Dubaji byla postavena největší budova vytvořená 3D tiskem

Dubaj není jen domovem nejvyšší budovy na světě, ale nyní je také domovem největší budovy vytištěné pomocí 3D tisku. Dvoupodlažní kancelář pro Dubai Municipality byla postavena oceňovanou stavební společností Apis Cor. Měří 9,5 metrů na výšku a jedno patro má plochu 640 metrů čtverečních.

Budova byla vytištěna výhradně na místě pomocí pouze jednoho stroje, který byl během procesu přemístěn pomocí jeřábu. Byl dokončen na otevřeném prostranství, což dokazuje, že technologie dokáže zvládnout drsné podmínky prostředí, bez regulace vlhkosti a teploty. Robotická tiskárna vylučovala materiál na bázi sádry, který pocházel z místních zdrojů a byl vyvinut Apis Cor.

Budova byla tištěna na konvenčních základech a byla vyztužena betonem a výztuží. Pro podlahy byly také použity předlité desky a do tištěných stěn byla dodavatelem přidána běžná okna a střechy. V letošním roce Apis Cor plánuje pokračovat ve využívání svého stroje na 3D tisk k výstavbě dostupného bydlení na Floridě, v Louisianě a Kalifornii.

Zdroj fotografie: ArchDaily