Reklama na paralympijské hry v Tokiu ukazuje běh očima slepého běžce

Diváci si nyní mohou vychutnat z pohledu první osoby, jaké to je zaběhnout 100 metrů jako zrakově postižený sprinter na paralympijských hrách. Spot s názvem „Wait for the Greats“ je první kampaní vytvořenou agenturou adam&eveDDB od jejího jmenování Mezinárodním paralympijským výborem (IPC) v roce 2019.

Vzhledem k tomu, že Letní olympijské hry v Tokiu byly odloženy na rok 2021, chtěl IPC najít jiný způsob, jak pokračovat v dynamice a udržet pozornost tělesně postižených sportovců. Odpovědí bylo „Čekání na významné“ s poněkud netradičního pohledu – očima Davida Browna, nejrychlejšího slepého sprintera na světě, který uběhl 100 metrů za méně než 11 sekund.

V 17 vteřinách prožíváme svět jako David během mužského finále v běhu na 100 metrů v Riu – zvuky davu, komentář Jeromeho Averyho, který je Davidův průvodce, a k tomu i Davidovy pocity. Po celou dobu je obrazovka téměř úplně černá, aby si diváci mohli udělat představu o rozsahu ztráty zraku při závodu.

Agentura adam&eveDDB také vytvořila zvukovou verzi pro zrakově postižené a verzi s titulky, kteří jsou neslyšící nebo nedoslýchaví.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3766