Reklama v hongkongských novinách se stává novým formátem protestování

Manažeři obchodů s potravinami nebo majitelé domácích mazlíčků kupují reklamní prostor v deníku Apple Daily, aby prokázali podporu prodemokratického postoje novin. Podpora přichází v době, kdy noviny a jejich zakladatel Jimmy Lai čelí obvinění ze strany Komunistické strany Číny. V červenci policie provedla razii v redakci novin a zatkla Laiho, aby ho obvinila z tajné dohody podle nového zákona o národní bezpečnosti.

Nákup reklamních ploch v Apple Daily se nyní stal způsob, jak mohou podniky i jednotlivci vyjádřit svůj postoj a přesvědčení. Jedna reklama z místního obchodu se spodním prádlem například zní „Liberate your physique, underwear of our time“ (Osvoboďte svou stavbu těla, spodní prádlo naší doby), která odkazuje na zakázaný protestní slogan „Liberate Hong Kong, revolution of our times“. Díky tomu se tisk stává novou platformou moderní stávky, aby protestující udrželi svobodu projevu naživu.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3766