Kolekce nádobí Beyond Taste obohacuje u jídla naše smysly

Tato nová kolekce nádobí má pomoci hostům přemýšlet o tom, jak se jejich jídlo vyrábí a konzumuje. Kolekci vytvořila Teresa Berger, absolventka Design Academy Eindhoven, a zahrnuje osm kusů vyrobených z neobvyklých materiálů.

Kolekce Beyond Taste byla vyvinuta kombinací kameninových podstavců s texturovanými povrchy a dalšími prvky. Například mini-Bluetooth reproduktor je integrován do podstavce keramického talíře na dezerty. Reproduktor hraje okolní zvuky, o kterých bylo zjištěno, že ovlivňují úroveň sladkosti a hořkosti vnímané člověkem, který si vychutnává daný dezert.

Další kus, Tančící mísa, je navržena tak, aby se měkké jídlo umístěné ve výklenku v průsvitné silikonové misce pohybovalo a odráželo. Klenutá miska je určena pro jídlo, které zahrnuje kouř. Když je kupole zvednuta, kouř stoupá a obklopí jedlíka. Další dva talíře jsou vyrobeny z tlustých keramických desek, které jsou tvarovány tak, aby člověku připomínaly, odkud suroviny pocházejí, jako jsou například zvlněné kopce.

Berger doufá, že její nadobí pomůže lidem znovu objevit jídlo v jejich každodenním životě, jak komentuje pro server Dezeen.com: „Snídáme cestou do práce, jíme oběd, zatímco procházíme Instagram, a večeři trávíme sledováním Netflixu. Nevěnujeme čas našemu jídlu a nemůžeme ho tak dostatečně ocenit, takže rovnováha mezi smysly není správná – jako když se díváte na film s vypnutým zvukem.“

Zdroj fotografie: Beyond Taste

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3766