Japonská virtuální influencerka Imma spolupracuje s IKEA

Virtuální influenceři přecházejí ze sociálních sítí do reálného světa. @imma.gram uzavřela partnerství s japonskou pobočkou IKEA, aby připravila fyzickou instalaci v obchodě v Tokijské čtvrti Harajuku. Instalace zkoumala myšlenku „domácí štěstí“ a pomocí LED obrazovek bylo dosaženo toho, jako kdyby tam Imma skutečně byla. Během tří dnů tak mohli kolemjdoucí nahlédnout do obývacího pokoje Immy, zatímco pohled do její ložnice byl vidět z druhého patra, které bylo vidět ze stanice Harajuku.

Imma je součástí rostoucí vlny virtuálních influencerů – počítačově generovaných postav, jejichž „osobnosti“ jsou zcela fiktivní. Kromě IKEA spolupracovala také se značkami jako Magnum, Porsche a Celine. Podle GroupM dokáží virtuální influenceři zajistit značkám 3x větší zapojení se zákazníky. Jak se náš offline a online svět stále více propojuje, tak digitální postavy nacházejí své místo v našem fyzickém světě.

Zdroj: Wersm

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3766