Burger King vytočil komunitu Twitch streamerů svou vlezlou kampaní

Společnost Burger King je známá svými kampaněmi, které využívají nové technologie k vytváření PR. Tentokrát se Burger King svým způsobem rozhodl využít streamery na Twitchi tím, že využil funkci darování, která umožňuje streamerům sbírat dary od fanoušků.

Funkce darování na Twitchi byla navržena tak, aby motivovala streamery k tomu, aby pokračovali ve vytváření obsahu. Funguje to tak, že divák může nechat, aby textovou zprávu přečetl nahlas počítačový hlas, kdykoli daruje peníze. V tomto případě Burger King zacílil na některé z nejoblíbenějších streamerů a pomocí bota daroval 5$ (jídlo s hodnotou BK), který zároveň nechal přečíst (nevyžádanou u streamera i diváka) zprávu nahlas všem divákům.

Došlo tak k ostré odezvě a kampaň na Twitchi trvala jen několik hodin. Výzkumy ukazují, že hráči mají tendenci být otevřenější vůči reklamě než průměrný člověk, ale ne pokud jsou provedeny způsobem, který narušuje zážitek všem zúčastněným a využívá talentů/influencerů, kteří tvrdě pracovali na budování svého publika.

Na rozdíl od jiných diváků jsou spotřebitelé v herním světě velmi nároční a neoceňují marketingové kampaně, které narušují jejich zážitky nebo zlehčují práci jejich oblíbených streamerů.

„Vidět obří značku jako Burger King, která přichází do vesmíru a přehlíží jak diváky, tak hráče, rozhodně nebude přijato dobře lidmi, který se snaží oslovit,“ říká Chris Erb, CEO agentury Tripleclix zaměřené na gaming.

Někdy existuje (ne tak) tenká hranice mezi důvtipnou a špinavou reklamou. Aby značky mohly u těchto spotřebitelů uspět, je třeba, aby skutečně budovaly vztahy s hráči a jejich vlivem, a nikoli je „napadat“ reklamou.