KFC přestal dočasně používat svůj slogan kvůli pandemii

Řetězec rychlého občerstvení KFC se rozhodl kvůli probíhající pandemii pozastavit používání svého sloganu „Tak dobré, že si budete olizovat prsty“. Což se zároveň stalo chytrým marketingovým tahem, protože oznámení o tomto rozhodnutí je ideální k PR komunikaci. Tento 64 let používaný slogan se podle značky nehodí v dnešní době komunikovat.

„Nacházíme se v jedinečné situaci – máme ikonický slogan, který se zcela nehodí do současného prostředí,“ uvedla Catherine Tan-Gillespie, globální marketingová ředitelka společnosti KFC. Značka na billboardech v Londýně přidala doporučení, aby si lidé neolizovali prsty. KFC také rozmazala slogany na starých billboardech v nostalgické a drzé reklamě zveřejněné na YouTube.

Společnost uvedla, že slogan se vrátí, až bude ten správný čas – a až přijde čas, tak tím získají zdarma další lavinu bezplatného mediálního pokrytí.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3766