Studio Futurus změnilo celé čelní sklo auta na průhledový displej

Odborníci z Futurus navrhli čelní sklo auta s rozšířenou realitou, které funguje pro řidiče i cestující. Obrazovka upozorňuje na možná nebezpečí a nabízí asistenci při navigaci. Řidiči již nemusejí dávat oči pryč z cesty, aby se podívali na jiné zařízení.

Většina aktuálních průhledových displejů (HUD – Head-up display) pracuje na části obrazovky. Proměnou celého předního okna vozidla na zařízení s rozšířenou realitou má mnoho důsledků, včetně zvýšené snadnosti používání a zvýšené bezpečnosti. Obavy kritiků se však zaměřují na to, co se stane, pokud by zařízení selhalo. Byla by celá obrazovka prázdná? A systém zároveň nemusí rozpoznat některá možná nebezpečí.

Futurus říká, že nová technologie také umožňuje cestujícím sledovat zábavu na obrazovce, aniž by bránila řidiči ve výhledu. Design a další informace budou představeny letos na na veletrhu CES v Las Vegas.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3766