Kolekce knih odhaluje skutečná jména autorů – jsou jimi ženy

Bailey’s, ve spolupráci s Women’s Prize For Fiction, opětovně vydává kolekci knih, které byly dříve vydány pod mužskými pseudonymy, ale tentokrát se na obálce knih objeví skutečná jména autorů, resp. autorek, což jim dává zásluhu a viditelnost, kterou si zaslouží.

Kampaň Reclaim Her Name, za kterou stojí agentura VMLY&R, oslavuje 25. výročí ocenění Women’s Prize For Fiction. Kampaň ctí a slaví autorky a bude zahrnovat vůbec první publikaci knihy Middlemarch se skutečným jménem autorky Mary Ann Evans a nikoliv pseudonymem George Elliot.

Každá z 25 knih v kolekci obsahuje nově navržené obálky od designérek a celá kolekce bude k dispozici ke stažení jako e-knihy zdarma. Tým pečlivě vybral každou z 25 knih, prohledával archivy, online a univerzitní zdroje, aby identifikoval spisovatelky, které skrývají své pohlaví za pseudonymy. Kolekce zahrnuje Fantom Lover od Violet Paget (pseudonym Vernon Lee) a Marie of the Cabin Club od Ann Petry (pseudonym Arnold Petri).

Liz Petry, dcera Ann Petry, vysvětlila svou hrdost na zařazení její matky pod jejím vlastním jménem. Říká: „Když jsem byla požádána, zda by práce mé matky mohla být zahrnuta do tak hodné kolekce knih spolu s dalšími působivými spisovatelkami, byla jsem poctěna. Jsem nesmírně hrdá na práci mé matky a je pro mě vzrušující, že její psaní bylo prostřednictvím této kolekce představeno novému publiku. Vím, že by byla nadšená, kdyby se toho mohla zúčastnit, protože je to neuvěřitelný spouštěč ke konverzaci o tak důležité věci. Moje matka vždy věřila ve svět se sdílenou lidskostí a myslím si, že tento projekt to hezky vystihuje. “

Tamryn Kerr, kreativní ředitelka VMLY&R, dodala: „Mnoho autorů, které jsme vybrali, byly sufražetky a věrné feministky. Chtěla bych tento projekt považovat za náš způsob, jak jim poděkovat za to, co pro nás udělali, a podpořit novou generaci umělců prostřednictvím nového návrhu obálek, které pro inspiraci vytvořilo 13 inspirujících ilustrátorek z celého světa k vytvoření kolekce Reclaim Her Name.“