Úspěšný designér z Art. Lebedev Studio je ve skutečnosti umělá inteligence

Ruské designérské studio Art. Lebedev Studio nedávno svým klientům odhalilo, že jeden z jejich populárních designérů, Nikolay Ironov, je ve skutečnosti umělá inteligence navržená k vytváření obsahu značky s „osobitým“ rukopisem.

Ironovy návrhy jsou charakteristicky odvážné a ideální pro reklamu, návrhu loga a aplikací. Systém je spoluprací člověka a umělé inteligence; člověk zadá text, ze kterého systém vybere klíčová slova pro svůj vlastní návrh. Algoritmy retušování pak zefektivňují hotový produkt a vytvářejí palety barev. Klientům je pak nabídnuta řada návrhů k výběru.

Studio uvádí, že systém specificky volí směr stylu, který by člověka pravděpodobně vybral, a důsledně vkládají další styly, aby rozšířil jeho rozsah. Podle webu studia se umělá inteligence podílela na více než dvaceti komerčních projektech.

Některé společnosti již používají umělou inteligenci k neustálému přepracování a inovování své značky, přičemž zůstávají rozpoznatelné. Například Adobe a Autodesk již do procesu návrhu začleňují možnosti umělé inteligence. Schopnost Ironovových návrhů uspět jako člověk však dokazuje, že umělé počítačové systémy jsou tak sofistikované, že se zdá, že mají svůj vlastní jedinečný tvůrčí postoj.