Epic Games paroduje legendární spot od Apple v reakci na stažení hry Fortnite z App Store

Ve čtvrtek 13. srpna vyřadila společnost Apple ze svého App Store hru Fortnite od vývojářské společnosti Epic Games. Epic rychle zareagoval spotem „Nineteen Eighty-Fortnite“, který ostře zesměšňuje kultovní reklamu „1984“ od Apple, jenž vznikla před 36 lety a režíroval ji hollywoodský režisér Ridley Scott. Tehdy spot nezapomenutelným způsobem představil cenově dostupný počítač Macintosh pro všechny.

Nyní Epic líčí společnost Apple jako utlačovatele, přičemž spot je téměř identický jako originál, jen využívá vizuální styl hry Fortnite. Nakonec se objeví sdělení: „Epic Games chtěl vzdorovat monopolu App Store. Jako odvetu Apple zablokoval Fortnite z miliardy zařízení. Připojte se k boji, aby se z roku 2020 nestal rok 1984 “, to následuje hashtagem #FreeFortnite.

Spor pramení z toho, že Epic Games zavedl do aplikace pro iOS systém přímých plateb, který podle společnosti Apple porušuje její pravidla, protože tím Apple přichází o 30 % z každé provedené platby. Google se připojil k Apple a smazal Fortnite z obchodu Google Play. (Fortnite zůstává k dispozici na PlayStation 4, Xbox One a Nintendo Switch.)

Spolu s kampaní „Nineteen Eighty-Fortnite“ na svých kanálech YouTube a Twitch podala společnost Epic 56 stránkovou žalobu proti společnostem Apple a Google.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3766