Nový Zéland láká turisty pomocí dobrodružné videohry Play NZ

Pokud si zahrajete Nový Zéland, tak možná budete chtít navštívit Nový Zéland. Taková je nabídka Tourism NZ a TBWA\Sydney vytvořená v zábavné kampani s názvem Play NZ, která přetváří ostrovní národ jako herní zážitek ve stylu otevřeného světa.

V níže uvedeném devítiminutovém spotu se seznámíte s influencerkou Loserfruit (aka Kathleen Belsten), která na Twitchi „hraje“ hru, v níž získává body při prozkoumávání pobřeží Nového Zélandu, tropických výhledů a přírodních zázraků. Ale nesmí chybět ani naražení do několika stromů v džungli, protože bez toho se žádná herní adventura neobejde.

Ale pointou je, že Play NZ není skutečná hra. Jedná se o iniciativu, která spíše vyzývá potenciální návštěvníky z Austrálie – kde hraní videoher od března vzrostlo o 75 procent –, aby vyzkoušeli virtuální prohlídky a nechali se inspirovat ke skutečné návštěvě Nového Zélandu, až to bude po pandemii bezpečné.

Mezi tyto zážitky patří uvítací ceremoniál v maorské vesnici, vznášení se přes džungli jako jestřáb, nebo dobrodružství uprostřed ledovců (ano, Nový Zéland má ledovce!).

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3766