Mastercard uvedl na evropský trh kreditní kartu pro LGBTQIA+ komunitu

Po úspěšném uvedení na americkém trhu se po celé Evropě zavádí nová kreditní karta Mastercard s názvem True Name. První karty, které byly uvedeny v červnu 2019 v rámci Pride pochodu, byly k dispozici v prosinci 2019 ve Spojených státech. Uživatelé karet True Name si mohou vybrat, jaké jméno chtějí vytisknout na přední straně své kreditní karty. Službu může využívat kdokoli a na dotaz dodavatele mohou banky potvrdit totožnost uživatele karty.

Legitimní jméno na účtu zůstává stejné, čímž se eliminují časové, zdravotní a finanční náklady spojené s složitými administrativními procesy obvykle vyžadovaných k provedení změny jména. Kampaň představující kartu zahrnuje řadu LGBTQIA+ lidí, kteří mluví o tom, jak obtížné je neustálé dotazování se na jejich identitu, zejména při obyčejných a jednoduchých činnostech jako je placení.

Kartu začaly vydávat dvě severoamerické banky: BMO Harris v Chicagu a Superbia Credit Union v New Yorku. Tým z Mastercard doufá, že bude následovat další banky, a to buď pomocí karty True Name, nebo zavedením jejich vlastních iniciativ a pravidel, které usnadní život členům LGBTQIA+ komunity.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3766