World War Zero chce snížit emise uhlíku vytvořením silné koalice

Američtí politici, filmové hvězdy a další vlivné osobnosti vytvořili koalici, aby zmobilizovali úsilí v boji proti změně klimatu. Konkrétně chce koalice World War Zero snížit emise uhlíku na nulu do 30 let.

Skupina je modelována na příkladu toho, jak se země spojily, aby bojovaly proti společnému nepříteli ve druhé světové válce. Její zakladatelé tvrdí, že změna klimatu představuje riziko pro každou zemi a mělo by se s ní zacházet jako s globální hrozbou.

Na rozdíl od stávajícího úsilí se však World War Zero nezaměřuje na konkrétní politiku. Místo toho se snaží spojit široké spektrum lidí, aby bojovali proti změně klimatu různými způsoby.

Primárním cílem je snížit do roku 2050 emise uhlíku na nulu. OSN uvedla, že emise musí být do tohoto data odstraněny, aby byla Země udržována na bezpečné teplotě.

Zakládajícími členy jsou bývalý guvernér Kalifornie a hollywoodská hvězda, Arnold Schwarzenegger a americký politik a diplomat John Kerry. Mezi další významné členy patří bývalý americký prezident Bill Clinton a Sting.