Ekologické tenisky Metarid AMU jsou inspirované pletením z bambusu

Ve svém prvním podniku v oblasti designu obuvi spolupracoval architekt Kengo Kuma s japonskou sportovní značkou ASICS, aby vytvořil ekologickou obuv Metarid AMU.

Svršek obuvi se skládá z výkonné pletené ponožky, která je překryta bílými křížícími proužky vyrobenými z recyklovaného polyesteru. Překryvné vrstvy jsou strategicky umístěny tak, aby stabilizovaly chodidlo, a zároveň se sbíhají tak, aby vytvořily logo Asics na boku. Podle Kumy hrají proužky tradiční japonský koncept „spojovacích linek“, kde je jediná linie slabá, ale v souhrnu se jedná o silný uzel.

Kontrastem se zbytkem bílé palety boty je hnědá mezipodešev vyrobená z vláknitého materiálu získaného ze dřeva. Materiál napodobuje schopnost bambusu být zároveň tvrdou i měkkou kombinací protichůdných funkcí odpružení a trvanlivosti. Její barva je odvozena z přírodních vláken materiálu, která jsou obvykle obarvena, ale na žádost Kumy jsou vlákna ponechány bezbarvá.

Metaride AMU obuv byla uvedena 20. prosince 2019 a je k dispozici výhradně na japonském webu Asics a na vybraných místech v Harajuku a Osace.