Sada AmbaSat-1 umožňuje komukoliv si postavit vlastní vesmírný satelit

Osobní mini kosmické satelity otevírají nové dimenze průzkumu. Prostor již není k dispozici pouze astronautům a podnikatelům. Kosmická satelitní sada AmbaSat-1 poskytuje neomezené možnosti pro individuální průzkum vesmíru. Vytvořeno a postaveno obchodními a technologickými experty AmbaSense. Financování souprav bylo získáno na IndieGoGo.

AmbaSat-1, klasifikovaný jako Sprite satelit, má tvar čtverce o průměru 35 mm a tloušťku jen několik milimetrů. Pomocí rádiového transceiveru s malou spotřebou širokopásmové sítě (LoRaWAN) posílá malá kosmická loď data zpět vlastníkovi v rámci internetového rozhraní AmbaSat. Výrobci nemají speciální vybavení pro sledování svých satelitů.

AmbaSat-1 jsou vypuštěny na nízkou oběžnou dráhu z rakety Interorbital Systems. Interorbital Systems je společnost vyrábějící rakety, satelity a kosmické lodě, která rovněž poskytuje služby vypouštění raket do vesmíru. AmbaSat-1 létá na oběžné dráze přibližně 250 kilometrů nad Zemí. V tomto okamžiku budou pohánět kosmickou loď sluneční paprsky po dobu tří měsíců, když obíhají kolem planety.

Výrobci mohou kupovat soupravy v různých fázích dokončení a s řadou nástrojů. Všechny sady jsou dodávány s úplnými konstrukčními pokyny a podporou kódování pro všechny od úplného začátečníka po pokročilého odborníka. Satelity jsou k dispozici buď s baterií nebo jako solární verze. Satelity vypuštěné do vesmíru musí být napájeny sluneční energií. AmbaSat-1 je open source a veškerá jeho technologie je vyvíjena interně. Společnost doufá, že její mini-satelity učiní z prostoru mnohem přístupnější oblast pro průzkum, zejména pro ty, kdo pracují na ochraně životního prostředí.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3766