Komunitní projekt v Číně učí rychlé, snadné a udržitelné techniky budování staveb

V Číně byl vytvořen nový komunitní projekt jako způsob, jak obyčejným lidem poskytnout praktické zkušenosti s budováním udržitelné architektury. Navrženo Advanced Architecture Lab[AaL] a Wiki World.

Kabiny ve tvaru A jsou navržené architektem a jsou vyrobeny z modulárního dřevěného systému. Jsou rozmístěny na 20 akrech čínské krajiny v údolí řeky Mogan na území Deqing Huzhou. Kabiny vychází z plánů dostupných zdarma a jsou postaveny z křížově laminovaných dřevěných panelů a dřevěných rámů, které společně mohou vytvořit udržitelnou strukturu bez potřeby betonu. Sestavení prvních trojúhelníkových kabin trvalo pouhých 12 hodin.

Kabiny jsou podepřeny ocelovými kotvami a mají velké trojúhelníkové, prosklené okno, reflexní nepromokavou střešní krytinu, interiér z přírodního dřeva a malý krytý výklenek. Cílem Wiki Tribe je nabídnout rodičům příležitost se spojit se svými dětmi prostřednictvím architektury a zároveň se propojit s čínskou venkovskou krajinou.

Projekt byl podporován řadou skupin, včetně OSN, Parki City, Wiki House, World Children Campaign a 7 Billion Urbanists. Parki City se dokonce zavázala k zajištění udržitelné energie pro tento projekt. Plány do budoucna zahrnují příležitost pro návštěvu rodin, aby na místě navrhly a postavily nové struktury, pomocí architektury jako vzdělávací a sociální platformy.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3766