Pharrell Williams navrhl přenosnou sadu příborů z recyklovaných CD

Plasty na jedno použití je zkázou pro životní prostředí, ale bohužel také mohou pomoci zabránit přenosu COVID-19. Spolupráce mezi designérským ateliérem Pentatonic a zpěvákem Pharrellem Williamsem však dala za vznik ekologicky šetrné sadě opakovaně použitelných příborů, se kterou doufají, že povzbudí lidi, aby přestali používat plastové příbory na jedno použití.

Sada příborů Pebble obsahuje nůž, vidličku, lžíci, brčko a sadu hůlek, které se ukládají do praktického kufříku. Sada je navržena tak, aby snadno vklouzla do jakékoli kabelky nebo tašky, a je první položkou v kolekci Otherware, což je designová spolupráce mezi kreativní značkou Pentatonic a kreativní značkou Pharrella Williamse – I am Other.

Pebble je částečně vyroben z recyklovaných CD. Metalická vrstva CD se odstraní a plast se poté rozdrtí a promění v granule. Přidají se pigmenty a granule se zahřejí, čímž se zformují do plastových komponentů. Mezi další materiály patří recyklované obaly potravin a nerezová ocel.

Aby se snížilo riziko přenosu koronaviru, mnoho firem přestalo používat opakovaně použitelné příbory. Současně je jednorázový plast velmi škodlivý pro životní prostředí. Pentatonic popisuje Pebble jako: „Jídelní set, který zůstane s vámi, ať jste kdekoli, a nabízí klid při vyhýbání se používání příborů na veřejných místech.“ Vzhledem k tomu, že v USA je každoročně vyhozeno 40 miliard plastových kuchyňských potřeb, vyvíjí mnoho společností inovativní způsoby, jak snížit plastový odpad na jedno použití.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3766