Webová hra Interland od Googlu učí děti základy bezpečného chování na internetu

Bezplatná výuková online hra Interland od Googlu je nově dostupná v češtině. Hra má za úkol malým hráčům zábavnou formou vštípit základy bezpečného chování na internetu. Google se tak snaží šířit mezi školáky povědomí o digitální bezpečnosti v době, kdy objem využívání internetu u dětí v důsledku koronavirové pandemie vzrostl. Vzhledem k narůstajícímu počtu kybernetických incidentů novou výukovou hru vítá také policie.

Aby děti mohli spustit hru, tak stačí pouze internetový prohlížeč. Hra je složená ze čtyř základních lekcí, které tvoří jednotlivé minihry. Stránka vyzývá děti, aby prošly celou hrou až do úrovně „internetový Úžasňák“. Během cesty se naučí, jak si poradit s hackery, phishery, kyberšikanou nebo sdílením informací na sociálních sítích.

Důležitost prevence v oblasti digitální bezpečnosti se zvyšuje s tím, jak roste využívání internetu u dětí. Průzkum agentury Ipsos ukázal během pandemie výrazný nárůst doby, kterou děti tráví na mobilu, tabletu nebo počítači. Pětina školáků denně „prosurfuje“ čtyři a více hodin, další více než čtvrtina dvě až tři hodiny denně.