Plovoucí drůběží farma řeší problémy s dostupností půdy v Rotterdamu

Když máte poblíž vodu, tak už vás může přestat trápit nedostatek dostupné půdy potřebné k chovu drůbeže nebo dokonce větších hospodářských zvířat. Nizozemská architektonická firma Goldsmith navrhla plovoucí drůbežárnu, která bude umístěna v přístavním prostoru Merwehaven v Rotterdamu. Farma je navržena tak, aby kombinovala různé funkce v relativně malém prostoru.

Plovoucí drůbežárna dokáže pojmout až 7 000 slepic v horní části a pomocí LED světel pěstuje řeřichu v suterénu pod hladinou vody. Zpracování vajec probíhá na úrovni „země“. Farma zahrnuje veřejně přístupný chodník kolem, který návštěvníkům umožňuje vidět, jak fungují všechny aspekty farmy.

Oblast, kde se chová drůbež, j pokryta průsvitnou polykarbonátovou kůží a skleněnými okny, aby ptactvo mělo přirozené světlo. Ocelový rám nesoucí fotovoltaické panely poskytne energii pro farmu i stín pro kuřata. Farma je navržena podle modelů cirkulární ekonomiky; kromě vajec a řeřichy se kuřecí hnůj bude sušit do granulí a hnojivo dál prodávat spotřebitelům.

Podle Goldsmith byla farma navržena s ohledem na udržitelnost. „Technologie, které minimalizují ekologickou stopu a jsou založeny na cirkulárních principech, jsou zaměřeny na všechny úrovně farmy. Většinou ponořená úroveň rostlinné výroby udržuje konstantní teplotu a recirkuluje teplý vlhký vzduch. Efektivní vzduchový a energetický systém výrazně snižuje emise drůbežího prachu a dusíku.“

Zdroj fotografie: Goldsmith

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762