Johnnie Walker se bude nově prodávat v papírových lahvích

Začátkem roku 2021 začne společnost Diageo prodávat whisky Johnnie Walker v papírové láhvi. Nic dalšího se na karamelově zbarvené tekutině nezmění, ale dopad na životní prostředí se tím výrazně sníží.

Zatímco současná láhev je vyrobena z průsvitného skla a plastu, nová je vyrobena z udržitelné dřevěné dužiny, která nenaruší chuť potravin. Papírová lahev je v matné černé barvě a název v kontrastním bílém textu. Podle společnosti je také 100% recyklovatelná a vůbec nevyužívá plast. Ano, sklo je také recyklovatelné, ale má sklon mít větší ekologickou stopu, protože je těžší na přepravu, což zvyšuje uhlíkovou stopu. A i když původní skleněná láhev nemá mnoho plastů, jakékoli snížení je dobrá věc, protože podle NRDC se 91 % z 300 milionů tun plastu, který ročně vyprodukujeme, vůbec nerecykluje.

Nová láhev je tedy víc než jen změna designu jedné whisky. Prostřednictvím nového balení vytváří konsorcium s hlavními značkami, protože i Unilever a Pepsi se zavázaly k zavedení papírových lahví v roce 2021.

Diageo nezveřejnilo, zda vyvine papírové lahve na své další likéry, nicméně inovace, jako je tato, by mohla potenciálně změnit budoucnost obalů (což je velmi potřebná změna). Diageo by se mohl stát inspirací pro ostatní výrobce lihovin. Diageo, které se umísťuje na přední místo v oblasti ekologického balení v rámci lihovin, by tak mohlo potenciálně přilákat nové zákazníky a zachovat stávající.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3766