Prototyp ExoLung slibuje potápěčům neomezený čas strávaný pod vodou

ExoLung je prototyp z Rakouska, který umožňuje potápěčům dýchat pod vodou na dobu neurčitou. Plavecké pohyby potápěče berou suchý vzduch z povrchu a udržují přísun vzduchu tak dlouho, dokud potápěč plave.

Na rozdíl od potápěčského vybavení, které používá stlačený vzduch, ExoLung nasává vzduch z povrchu skrze hadici. Hadice je připojena k bóji, která ji udržuje nad vodou, a druhý konec hadice je spojen se vzduchovým zvonem umístěným na těle potápěče. Uvnitř tvrdého vzduchového zvonu je skládací vodní měchýř, připevněný k popruhů na nohou potápěče.

Když potápěč natáhne nohy, popruhy natáhnou měchýř, natáhnou čerstvý vzduch z povrchu a vytlačí vodu ze vzduchového zvonu. Když potápěč stáhne nohy, popruhy se uvolní a tlak vody táhne vzduch, který pak může být normálně vdechován.

Celý systém ExoLung váží méně než 3,5 kg a vejde se do přenosné krychle o rozměrech pouhých 40 x 30 x 20 cm, což je mnohem přenosnější než vybavení pro potápění. Na rozdíl od potápění nevyžaduje ExoLung žádnou certifikaci, což by mohlo být lákadlem pro ty, kteří chtějí vyzkoušet potápění, ale odrazuje je náklady a nebezpečí hloubkového potápění.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3766