Kanadský startup Change Toothpaste vytvořil zubní pastu s nulovým odpadem

Kanadská společnost Change Toothpaste vyvinula zubní pastu bez chemikálií, která nevyužívá žádný plastový obal. Zubní pasta, která je ve formě tablet, je součástí úsilí společnosti o snížení plastového odpadu.

Tablety velikosti hrášku, které jsou ochuceny mátou, fungují jinak než tradiční zubní pasta. Tabletu rozkousnete a poté kartáčujete vodou, načež začne pěnit. Tvůrci zmiňují, že tablety nevytváří žádný obsah a obal, ve kterém jsou dodávány, je biologicky rozložitelný.

Společnost při vývoji tablet experimentovala se 119 různými recepty a tvůrci spolupracovali se zubaři na vývoji přípravku, který čistí zuby bez použití chemikálií. Balení na měsíc stojí kolem 250 korun a společnost kromě tablet nabízí i zubní kartáčky z bambusu.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3635