Allbirds a Adidas chtějí posunout úroveň udržitelných tenisek o level výš

Startup Allbirds a sportovní gigant Adidas spojily své síly, aby navrhly výkonnou sportovní obuv, o které se domnívají, že bude mít nejnižší uhlíkovou stopu na světě. Tento projekt vyšel z touhy přepracovat tenisky tak, aby dosáhly nové úrovně udržitelnosti, a udržely vysokou atletickou úroveň pro sportovce. Dalším klíčem je jejich udržitelná výroba. Spojením svých odborných znalostí usilují značky o vytvoření boty, která má uhlíkovou stopu pouhých 2 kg ve srovnání s průměrnou stopou 12,5 kg ostatních bot na trhu.

„Pokud jde o udržitelnost, nevidíme se jako konkurenti, ale soupeříme o budoucnost. Pokud nepřineseme změnu rychle, nemůžeme mluvit o budoucnosti.“ řekl spoluzakladatel Allbirds, Tim Brown.

Allbirds uvedl své tenisky před šesti lety s cílem vytvořit ekologickou alternativu tenisek, a od té doby se vždy drželi uhlíkové stopy 7,6 kg na tenisku. Spolupráce s Adidas má smysl, protože Allbirds nemá takovou velikost a výrobní kapacitu, aby snížil svou uhlíkovou stopu tak dramaticky, jak by si přál.. Tato spolupráce je proto zaměřena na udržování co nejnižší uhlíkové stopy, což vyžaduje navrhování všech částí procesu a nejen zlepšování současného procesu. Společnosti doufají, že obuv uvedou na trh někdy na jaře nebo v létě roku 2021.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762