Aplikace Misü sleduje náladu uživatele při brouzdání internetem

Již dlouho je známo, že internet může mít hluboký dopad na naše duševní zdraví, a to natolik, že mnoho technologických titanů ze Silicon Valley nedovoluje svým dětem chodit na internet bez dozoru. Přesto, že pandemie koronaviru nutí mnoho z nás strávit spoustu času online, se tato situace nezlepšuje. Novinka v podobě desktopové aplikace Misü má měřit náladu uživatelů při online brouzdání internetem, a upozorňuje je, pokud konkrétní webové stránky spouštějí stresové hormony.

Aplikace Misü po nainstalování pravidelně pořizuje fotografie uživatelů, když jsou na internetu. Aplikace poté pomocí algoritmu analyzuje snímky a odhaduje, zda webové stránky, které uživatel navštívil, mají pozitivní nebo negativní dopad na jejich náladu. V průběhu osmihodinového pracovního dne aplikace analyzuje mezi 200 a 400 snímky.

Algoritmus analyzuje nuance jako např. svraštělé obočí, aby předpovídal, jak se člověk cítí. Misü také vyvíjí skóre v reálném čase, což uživatelům umožňuje sledovat, jak se mění jejich nálada při přechodu z místa na místo. Vyzbrojeni těmito znalostmi se uživatelé mohou rozhodnout, zda se vyhnout webům, které mají tendenci v nich vyvolávat napětí nebo smutek.

Zakladatel Dan Seider přišel s nápadem na aplikaci na základě osobní zkušenosti. Trpěl bipolární poruchou a vysvětlil, že jeho matka, psychiatr a terapeut, doporučila sledovat jeho náladu. „Sledování nálady bylo zásadní pro to, aby mi pomohlo v životě vzkvétat. Dělat to ručně je únavné, proto jsem vytrvale pracoval pět let na způsobu, jak automatizovat sledování nálady,“ dodává.

Kromě toho aplikace Misü analyzuje všechny fotografie lokálně na počítači uživatele a poté je odstraní. Zároveň neukládá osobní údaje uživatelů, takže není důvod se obávat o ochranu osobních údajů.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3766