Mobilní hra EndeavorRX pomáhá s léčbou ADHD

Úřad pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) poprvé schválil videohru, kterou mohou lékaři v USA předepsat jako lék k léčbě ADHD. EndeavorRX je hra navržena společností Akili Interactive, která se zaměřuje na digitální lékařství. Je k dispozici pro iPhone a iPad pro děti ve věku od 8 do 12 let. Hra zahrnuje hráče, kteří pilotují malé letadlo v různých mimozemských prostředích, a je speciálně navržena tak, aby zvýšila pozornost mladistvých.

EndeavorRX podstoupil sedm let klinických studií, které zahrnovaly pět studií a více než 600 dětí. Nejvýznamnějším zjištěním od 348 účastníků bylo, že jedno ze tří dětí vykázalo zlepšení alespoň v jednom objektivním měřítku pozornosti po hraní hry EndeavorRX po dobu 25 minut denně, pět dní v týdnu po dobu čtyř týdnů. Nejčastějšími vedlejšími účinky byly frustrace a bolesti hlavy; ve srovnání s některými tradičními drogami však byly zdánlivě mírné.

Ačkoli studie ukázala, že hra by mohla pomoci s vlivy ADHD, poznamenává, že její zjištění zatím nejsou dostačující k tomu, aby naznačovaly, že EndeavorRX by měl plně nahradit zavedené léčby ADHD. FDA navrhla, aby hra byla používána jako součást většího terapeutického programu, který by mohl zahrnovat i pomoc zdravotnických pracovníků, léků a různých vzdělávacích programů. Dalším krokem je oficiální spuštění programu EndeavorRX; na stránce Akii Interactive je aktuálně čekací seznam.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3766