Projekt Window Flicks přináší kino zážitek do ulic Berlína

Kina, kde lidé sedí v těsné blízkosti po desítky minut, patřily mezi posledními podniky, které se otevřely po rozvolňování pravidel v rámci pandemie. Ale v Německu si čekání zkrátili projektem zvaným „Window Flicks“. Projekt přináší lidem atmosféru kina promítáním filmů na exteriéry bytových domů, což umožňuje celé čtvrti, aby lidé sledovali film z oken svých bytů.

Tento projekt byl spuštěn již v únoru, když Německo nařídilo svým občanům, aby zůstali v karanténě. Obyvatelé Berlína mohou požádat o zapojení do projektu, ale podmínkou je, že v oblasti musí mít alespoň 20 bytových jednotek volný výhled na velkou zeď. Projektor a další zařízení jsou instalovány v jedné bytové jednotce, která má přímý výhled na volnou protější zeď.

Pořadatelé nabízejí projekce zdarma a dokonce dodávají popcorn zdarma, ale povzbuzují obyvatele, aby poskytovali dary na podporu německých nezávislých kinosálů. Filmy byly poskytnuty skupinou uměleckých filmů Yorck a patří mezi ně například Ovečka Shaun ve filmu, S láskou Vincent, Good bye, Lenin! a francouzský oscarový film The Artist.

Filmy jsou promítány s titulky a bez zvuku, aby se minimalizoval ruch. Přestože nepožádali o oficiální povolení, nebyly vzneseny žádné stížnosti. Organizátor Olaf Karkhoff přišel s myšlenkou jako „dárek pro město“ a způsob, jak lidem umožnit bezpečně sdílet filmový zážitek. „Naší myšlenkou bylo ukázat, že lidé nemusí být sedět za digitálními obrazovkami, mohou jít, otevřít okno a dívat se na něco společně s okolím,” řekl.

Zdroj fotografie: Iheartberlin

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3766