Albert Heijn otevřel na holandském letišti svůj první “nanostore”

Obchodní řetězec Albert Heijn od společnosti Ahold Delhaize, pilotuje na amsterdamském letišti Schiphol miniaturní „nanostore“ o velikosti 14 metrů čtverečných. Přenosný obchod nemá žádné zaměstnance a pracuje na principu „chytni a odejdi“, pomocí technologie ke sledování nákupů a automatickému účtování zákazníků. Obchod byl vyvinut ve spojení s americkým startupem AiFi a nizozemskou bankou ING.

Zákazníci vstupují do obchodu přejetím jejich debetní nebo kreditní karty. Jakmile jsou vevnitř, tak kamery určují polohu zákazníků a senzory sledují produkty, které jsou odebírány nebo ukládány zpět na police. Když zákazník dokončí nákup, tak platba proběhne automaticky a dveře se otevřou. Zákazníci se nemusí registrovat předem ani stahovat aplikaci, čímž je platební systém velmi přístupný.

Letiště Schiphol je vlastně druhým místem, kde tento nanostore byl. Obchod byl původně zřízen v centrále Albert Hejin a byl otevřen pouze zaměstnancům. Nový obchod je pro společnost příležitostí k pilotnímu nasazení technologie digitálního obchodu se zákazníky v rušné oblasti. Marit van Egmond, prezident značky Albert Heijn, zdůrazňuje, že výhodou obchodu je jeho možnost být otevřený 24 hodin denně, stejně jako jeho schopnost být přesunut kamkoliv to je potřeba.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3766