Japan Airlines využívá hyper-personalizovaný obsah ke komunikaci na asijském trhu

Letecká společnost Japan Airlines spustila novou marketingovou kampaň „Fly Once, Fly Always“, která využívá dynamický obsah k přizpůsobení obsahu různým trhům a jednotlivcům. Kampaň, kterou vyvinula agentura Ogilvy Singapore, využívá hyper-personalizovaný marketing.

Ogilvy vyvinula pro kampaň více než 3 000 jedinečných kreativních návrhů. Reklamy jsou poté cíleny na jednotlivé zákazníky na základě údajů, jako je jejich lokalita, jazyk, požadovaný destinace a platforma, kterou používají. Podle společnosti Ogilvy je používání přizpůsobivého obsahu klíčem k získání pozornosti každého jednotlivého zákazníka.

V jedné reklamě je muž v thajském metru obsluhován letovým pracovníkem, zatímco v reklamě zaměřené na vietnamský trh je stejné sdělení značky, ale bez metra, protože vietnamské metro ještě nebylo dokončeno.

Ve svém prohlášení, regionální marketingový manažer JAL, Sze Hunn Yap, uvedl, že „personalizovaný a relevantní obsah je dnes měnou pro zvyšování spokojenosti zákazníků, zapojení a obchodování.“ Jihovýchodní Asie je jedním z nejnáročnějších a nejsložitějších regionů, kde lze komunikovat k zákazníkům a JAL jasně doufá, že kombinací kreativity a technologie mohou produkovat autentický brandovaný obsah pro diváky v celém regionu. V současné době je přizpůsobivý obsah přizpůsoben různým trhům v jihovýchodní Asii.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3766