0

Charitativní organizace Beam má na svátky nový typ dárkových poukazů. Poukaz umožňuje pomoc konkrétnímu bezdomovci, kterému pomohou vrátit se do práce výběrem různých zkušeností nebo spotřebního zboží.

Beam je crowdfundingová platforma zaměřená na pomoc lidem bez domova vzdělávat se a hledat zaměstnání. Beam jim přidělí podpůrného specialistu, který jim pomůže vypracovat přizpůsobený kariérní plán, přičemž vychází z jejich osobních silných stránek a zájmů. Veřejnost pak může pomoci financovat cestu této osoby přes crowdfundingovou stránku Beam.

Na stránce najdou dárci informace o osobě, která hledá financování, včetně rozpisu jejich rozpočtu, který zahrnuje položky, jako jsou cestovní výdaje, náklady na školení a péči o děti. Všechny darované peníze jdou přímo k této osobě. Dárci také dostávají aktualizace od každé osoby, kterou financují, a údaje, které ukazují, kolik lidí, kteří financovali, dokončili své školení a začali novou kariéru.

Dárci pro Beam se také mohou rozhodnout, že jejich dary rozdělí mezi všechny aktivní crowdfundingové kampaně. Během posledních dvou let pomohl Beam 130 lidem bez domova spustit crowdfundingovou kampaň a pro lidi získal více než 500 000 liber. Alex Stepney, zakladatel a CEO společnosti Beam vysvětluje, že založil charitu, „ aby vyvinul opravdové dlouhodobé řešení boje proti bezdomovectví a umožnit lidem bez domova podporovat sebe a své rodiny.“