Omyvatelný síťový rukáv nabízí alternativu ke klasické sádře

Tradiční těžké a svědivé sádrové odlitky mohou být brzy věcí minulosti. Lehký, omyvatelný rukáv ze síťoviny od startupu Cast21 způsobí, že proces hojení zlomené kosti bude mnohem méně nepříjemný. Lékaři si pro svého pacienta vyberou rukáv velikosti správné velikosti, umístí jej přes místo zlomeniny a poté jej naplní tekutou pryskyřicí. Pacienti si také mohou vybrat barvy a vzory.

Pryskyřice částečně ztvrdne za tři minuty, v tomto okamžiku lékař dokončí její formování podle těla pacienta. Trvá to ještě dalších pět minut, než se obsazení úplně ztvrdne. Na rozdíl od tradičních sádrových odlitků, které není možné navlhčit, jsou tyto rukávy vodotěsné a konstrukce zvyšuje prodyšnost odlitku, což snižuje riziko infekcí kůže. Odstranění je také zjednodušeno, protože lékaři mohou místo pily použít klinické nůžky.

K použití nebo odstranění tohoto pouzdra není třeba elektřiny ani vody, a proto by přenosnost měla být zvláště užitečná pro venkovní použití nebo použití doma. Rukáv je v současné době k dispozici ve střední velikosti pro předloktí a startup ze Chicaga plánuje vytvoření větší verze pro zlomeniny na noze a pro rozšíření na více rukou a paží. Společnost zkoumá cenové možnosti, aby byla co nejpřístupnější.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3766