Kampaň v Brazílii upozorňuje na nezrecyklovaný plastový odpad

Brazilská organizace Carma Intervenções Sociais spustila sociální kampaň s cílem informovat spotřebitele o environmentálních nákladech plastů na jedno použití. Kampaň zdůrazňuje skutečnost, že polovina plastových lahví používaných v Brazílii není recyklováno.

Carma Intervenções Sociais uspořádala „hack“ v obchodech s potravinami a označila plastové lahve nálepkami proti jednorázovému použití. Štítek informuje spotřebitele, že i přes „recyklovatelný“ štítek na plastových lahvích se polovina veškerého plastového odpadu v Brazílii nezrecykluje.

“Myšlenka přišla, když jsme zjistili, že Brazílie dokáže zrecyklovat pouze polovinu spotřebovaných PET lahví. Myslíme si, že by to mělo být označeno, aby se spotřeba tohoto druhu materiálu snížila,” říkají organizátoři. Carma Intervenções Sociais zpřístupnila nálepky dalším skupinám, které chtějí pokračovat v kampani.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3766