Procter & Gamble navrhl tiskárnu, která umí sladit rozdílné tóny pokožky

PG Ventures je výzkumné a vývojové studio, které je součástí společnosti Procter & Gamble, vyvinulo zařízení schopné „tisknout“ minerální pigmenty na kůži. Zařízení zvané Opté [™] Precision Skincare System může zesvětlit nebo ztmavit oblasti pokožky a dosáhnout toho, co nazývá „bezchybný vzhled“.

Pro vytvoření nástroje se Procter a Gamble spojili s Funai Electric Co, japonskou elektronickou a polygrafickou společností. Nový systém využívá modré LED diody ke skenování kůže na hyperpigmentaci – vybledlé oblasti způsobené pihami, stárnutím, jizvami a akné. Integrovaný digitální fotoaparát zachycuje kolem 24 000 snímků kůže pro analýzu pomocí integrovaného minipočítače.

Jakmile je vypočtena přesná velikost, tvar a intenzita každého místa na kůži, nástroj použije 120 termálních inkoustových trysek k ukládání kapek přípravku Opté Precision Serum na kůži. Sérum je složeno z minerálních pigmentů na zakrytí vad, složek zesvětlujících skvrny, které snižují výskyt skvrn v průběhu času, a zvlhčovačů. Cílem je dopřát uživatelům rovnoměrnou pleť.

Leigh Radford, viceprezident a generální ředitel společnosti P&G Ventures, uvedl, že Opté představuje zcela novou kategorii digitální péče o pleť a společnost Procter & Gamble plánuje uvedení systému na trh v lednu 2020. Sérum bude stát přibližně 150 korun za aplikaci a je dodáván ve třech různých kožních kazetách, které mohou odpovídat přibližně 98 % tónů pokožky.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3766