Česká služba Call to shop nabízí nakupování přes videohovor

Česká e-commerce podle průzkumu Zboží.cz meziročně vzrostla ​o 15 %​ a vzhledem k pandemie COVID-19, která zasáhla fyzické i online nakupování, se dá do budoucna očekávat výrazně vyšší růst. Ale ​z transakcí se vytrácí lidský kontakt – přitom největšími obavami​ při nákupu online je nemožnost si zboží osahat a poradit se s prodavačem. Tuhle výzvu řeší nová platforma ​Call To Shop ​z dílny vývojářské firmy manGoweb, ve které obchodníci prodávají své zboží přes videohovory.

Služba Call To Shop umožňuje obchodníkům, aby svým zákazníkům nabídli jedinečnou zkušenost z nakupování skrze videohovor. Obchodníkovi stačí fotka, logo, registrace do platební brány Stripe a do sedmi dnů získá vlastní aplikaci pro iOS i Android bez potřeby IT oddělení. Za nastavení aplikace na míru zaplatí 69 USD. Poté aplikace stojí podle počtu objednávek. Do 100 objednávek měsíčně je to 39 USD. I to je jen zlomek ceny, kolik firmy obvykle za mobilní aplikaci platí.

Poté si zákazník zdarma do mobilu stáhne aplikaci a během otevírací doby vybraného obchodu zavola. Ihned se spojí s obchodníkem, který mu pomůže vybrat konkrétní zboží. Během hovoru se domluví na doručení a v aplikaci rovnou proběhne i platba.

Mezi prvními uživateli služby Call To Shop jsou vinař Marko Jelič z ​Winegeek.cz,​ prodejce kol Scott Endorphin Republic nebo české papírnictví Papelote.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3766