Bezdrátové wearable umožňuje chirurgům ovládat vzdáleně ostatní zařízení

Studenti z kanadské University of Waterloo vytvořili bezdrátové wearable zařízení pro chirurgy. Zařízení, známé jako Tip-Tap, umožňuje chirurgům ovládat digitální zařízení, jako jsou počítače na operačním sále, aniž by riskovaly kontaminaci.

Tip-Tap usnadňuje chirurgům efektivní přijímání informací z počítačů a jiných zařízení, aniž by se museli dotýkat obrazovek. Je důležité, aby lékaři udržovali své rukavice sterilní, ale současná praxe zahrnuje někoho, kdo vyhledává informace a předává je lékaři, což je časově náročná a neúčinná strategie.

Tip-Tap funguje jako elektronické tetování. K navázání komunikace mezi wearable zařízením a jiným zařízením používá na míru vyrobený rádiofrekvenční identifikátor. Anténa je rozdělena na dva proužky, které se nosí na ukazováčku a palci, a každý proužek má řadu tří čipů.

Zařízení se aktivuje, když se čipy na obou prstech dostanou do kontaktu. Chirurgové mohou změnit signál tak, že se dotknou různých čipů dohromady. Wearable zařízení nevyžaduje samostatný zdroj energie, protože anténa přijímá energii z ovládaného počítače.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3766