Supermarket Consum změnil rozvržení obchodu pro lepší orientaci zákazníků

Návrh obchodu s potravinami je věda. Designéři používají psychologii, behaviorální vědu, práci s osvětlením, scénografii, teorii barev a další, aby nás přiměli ke koupi více zboží, než jsme plánovali. Přemýšlíte někdy nad tím, proč jsou ovoce a zelenina první věcí, kterou vidíte při vstupu do supermarketu, přestože má smysl nakoupit tyto delikátní položky jako poslední? Je to proto, že smyslový dopad vůní, textur a barev v nás vyvolává nabuzení a hlad.

Nyní kreativní poradenství Culdesac navrhlo obchod, který se zaměřuje spíše na snadné použití než na objem nákupu. Nový obchod byl navržen pro španělský řetězec supermarketů Consum a má jednoduchý interiér, který pomáhá nakupujícím snadno projít obchodem.

Nový supermarket využívá jednoduché interiéry, aby poskytl jasnou hierarchii, která zákazníkům pomůže pochopit distribuci a umístění sekcí a chodeb. Uspořádání a výška nábytku byly přepracovány tak, aby zákazníkům poskytovaly optimální vzdálenost a dosah. Barvy také hrají důležitou roli v designu. Piktogramy a barevné kódy pomáhají zákazníkům rychle najít to, co chtějí.

Podle vedoucího kreativního architekta Borja Berna je novým designem především to, aby obchod byl pohodlnější pro nakupující: „Tento design spočíval v tom, aby zjistili, které druhy prvků je rušily a odstranili je, a vytvářeli pouze prvky, které zákazníkům pomáhaly. … Barvy, nápisy, světla a komunikace musely vytvořit radostnou návštěvu obchodu a zároveň vytvořit image značky.“

Poslední dobou se v retailu objevuje spoustu nových technologií, ale Culdesas se zaměřil na zlepšení samotného obchodu. Tento design bude nakonec uveden na všech španělských supermarketech Consum.

Autorem fotografií je David Zarzoso