Supermarket Consum změnil rozvržení obchodu pro lepší orientaci zákazníků

Návrh obchodu s potravinami je věda. Designéři používají psychologii, behaviorální vědu, práci s osvětlením, scénografii, teorii barev a další, aby nás přiměli ke koupi více zboží, než jsme plánovali. Přemýšlíte někdy nad tím, proč jsou ovoce a zelenina první věcí, kterou vidíte při vstupu do supermarketu, přestože má smysl nakoupit tyto delikátní položky jako poslední? Je to proto, že smyslový dopad vůní, textur a barev v nás vyvolává nabuzení a hlad.

Nyní kreativní poradenství Culdesac navrhlo obchod, který se zaměřuje spíše na snadné použití než na objem nákupu. Nový obchod byl navržen pro španělský řetězec supermarketů Consum a má jednoduchý interiér, který pomáhá nakupujícím snadno projít obchodem.

Nový supermarket využívá jednoduché interiéry, aby poskytl jasnou hierarchii, která zákazníkům pomůže pochopit distribuci a umístění sekcí a chodeb. Uspořádání a výška nábytku byly přepracovány tak, aby zákazníkům poskytovaly optimální vzdálenost a dosah. Barvy také hrají důležitou roli v designu. Piktogramy a barevné kódy pomáhají zákazníkům rychle najít to, co chtějí.

Podle vedoucího kreativního architekta Borja Berna je novým designem především to, aby obchod byl pohodlnější pro nakupující: „Tento design spočíval v tom, aby zjistili, které druhy prvků je rušily a odstranili je, a vytvářeli pouze prvky, které zákazníkům pomáhaly. … Barvy, nápisy, světla a komunikace musely vytvořit radostnou návštěvu obchodu a zároveň vytvořit image značky.“

Poslední dobou se v retailu objevuje spoustu nových technologií, ale Culdesas se zaměřil na zlepšení samotného obchodu. Tento design bude nakonec uveden na všech španělských supermarketech Consum.

Autorem fotografií je David Zarzoso

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3766