Senzor SmartEagle hlídá sociální distancování na pracovišti

Blíží se doba, kdy se zaměstnanci vrací do kanceláří, restaurace a kina se znovu otevírají. Ale jakmile se to stane, tak lidé přesto budou stále udržovat sociální distancování. SmartEagle Distance Sensor doufá, že s tím pomůže tak, že dá lidem vědět, zda jsou ve správné vzdálenosti od ostatních lidí.

Senzor vyvinutý společností SmartEagle, který je spin-off IoT vývojářského studia Evalan, používá optické senzory k měření počtu lidí v místnosti a jak daleko jsou od sebe. Senzor vydá poplach, když jsou lidé blíž než 1,4 metru, s možnostmi včetně semaforu, který se změní na oranžový nebo červený, nebo upozornění, které se objeví na telefonech uživatelů, aby se zabránilo místnosti plné zvonících poplachů.

Senzor používá umělou inteligenci a byl vyškolen k tomu, aby pomocí strojového učení zjistil rozdíl mezi lidmi a jinými předměty, jako jsou šálky na kávu a židle. Další výhodou senzoru je, že se nezaznamenávají žádná data, takže soukromí uživatelů je vždy chráněno.

SmartEagle byl ve skutečnosti vyvinut jako součást platformy řešení chytrých budov. Byl navržen tak, aby určil, zda je místnost využívána nebo ne, takže bylo možné automaticky nastavit osvětlení a teplotu. Společnost však tuto technologii zavedla do přenosného senzoru vzdálenosti.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3766