Aplikace SoloCoin gamifikuje sociální distancování

Cílem aplikace SoloCoin je podpořit pobyt doma během pandemie odměňováním lidí prostřednictvím tokenů SoloCoin. Získané tokeny pak mohou být vyměněny za slevy na Amazon, Netflix, Swiggy, Zomato a další služby užitečné během karantény.

Aplikace, která se minulý týden umístila na třetím místě v rámci hackathonu CODE19, byla založena Arbobem Mehmoodem z Indie. 22 letý kluk je také zakladatelem Bramble, programovací aplikací, které umožňuje vývojářům odměnit hráče kryptoměnou za hraní jejich her.

Influenceři jsou hlavním způsobem, jak je aplikace uváděna na trh, z nichž mnozí se dohodli, že to udělají zdarma, protože se jedná o open-source model startupu k řešení krize.

I když je aplikace stále ve vývojové fázi a zatím není vydána, Mehmood již plánuje další vylepšení. To bude zahrnovat odměňování dobrých návyků, jako je mytí rukou a jóga, omezení přeplněných tras pro dojíždění, umožnění uživatelům diskutovat s lidmi v okolí a mapa s výpisem nejbližších dostupných obchodů.

Jakmile pandemie skončí, Mehmood dokonce zmínil plány aplikace. Namísto odměňování lidí za pobyt doma se aplikace přesune na odměňování lidí za to, že spojili síly.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3766