0

Cílem aplikace SoloCoin je podpořit pobyt doma během pandemie odměňováním lidí prostřednictvím tokenů SoloCoin. Získané tokeny pak mohou být vyměněny za slevy na Amazon, Netflix, Swiggy, Zomato a další služby užitečné během karantény.

Aplikace, která se minulý týden umístila na třetím místě v rámci hackathonu CODE19, byla založena Arbobem Mehmoodem z Indie. 22 letý kluk je také zakladatelem Bramble, programovací aplikací, které umožňuje vývojářům odměnit hráče kryptoměnou za hraní jejich her.

Influenceři jsou hlavním způsobem, jak je aplikace uváděna na trh, z nichž mnozí se dohodli, že to udělají zdarma, protože se jedná o open-source model startupu k řešení krize.

I když je aplikace stále ve vývojové fázi a zatím není vydána, Mehmood již plánuje další vylepšení. To bude zahrnovat odměňování dobrých návyků, jako je mytí rukou a jóga, omezení přeplněných tras pro dojíždění, umožnění uživatelům diskutovat s lidmi v okolí a mapa s výpisem nejbližších dostupných obchodů.

Jakmile pandemie skončí, Mehmood dokonce zmínil plány aplikace. Namísto odměňování lidí za pobyt doma se aplikace přesune na odměňování lidí za to, že spojili síly.