Mobilní hra poskytuje dětem psychologickou podporu v době pandemie

Estonský zdravotnický startup Triumf Health, která vytvořil mobilní herní platformu, jejímž cílem je zmírnit obavy z duševního zdraví dětí v souvislosti s koronavirovou krizí. Bezplatná aplikace je k dispozici dětem ve věku 7-14 let v Estonsku a Velké Británii. Je navržena tak, aby poskytovala přesné informace o viru způsobem, který nezahltí děti.

Kromě informací nabízí platforma také rady k tématům, jako je to, jak se chránit a jak snížit stres související s pandemií. Tato rada je poskytována v podobě hry a je určena ke zmírnění úzkosti způsobené pandemií a karanténou. Podle společnosti Triumf je herní prostředí „bezpečným a intuitivním prostředím, jehož prostřednictvím mohou děti získávat nové znalosti týkající se zdravotního chování, emocí, regulace emocí, řešení problémů a sebeovládání.“

Tato hra byla vyvinuta pomocí klinických studií u pediatrických pacientů s rakovinou, aby jim pomohla zvládat stres při léčbě a nemoci. Účelem je pomoci dětem rozvíjet aktivní roli při řízení vlastního zdraví, duševní a emoční pohody.

Stres z pandemie je velký pro každého, ale sociální distancování a uzavření školy je zvláště obtížné pro děti, které vždy nemusí chápat, co se děje. Stres u dětí může vést také k rozvoji dlouhodobějších problémů s duševním zdravím.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3766