Ria ve spolupráci s Loono spustila kampaň o sebepřijetí a reprodukčním zdraví

44 % žen nedokáže na medicínské ilustraci přesně určit vagínu, celých 60 % pak neví, kde je vulva. Labioplastika (chirurgická úprava malých stydkých pysků) je ale přitom celosvětově nejrychleji rostoucím segmentem plastické operace.

Právě z těchto čísel vycházelo Symbio při tvorbě nové kampaně pro značku menstruačních pomůcek Ria.

„Je těžké mít pozitivní vztah k části těla, kterou tak trochu ignorujeme. Chceme, aby holky vzaly zrcátko a – některé třeba poprvé v životě – se podívaly mezi nohy a řekly si, že se budou mít rády a budou o sebe dbát – po stránce psychické, zdravotní, i třeba v sexu,“

říká Associate Creative Director Symbia Michaela Pechanová.

Na videa navazuje edukačně-zábavný obsah zaštítěný nezištnou odbornou garancí spolku Loono, a dává dívkám inspiraci i odpovědi na otázky ve spolupráci s lékaři. „Věříme, že sebepřijetí úzce souvisí s tím, jak dbáme o svoje zdraví. V článcích od Loona se holky dozví, co je čeká u gynekologa, proč řešit pohlavní choroby, i to, co jim ve škole neřekli – třeba kde hledat vulvu a jak je to s menstruačním sexem,“ doplňuje Eva Minaříková, produktová manažerka značky Ria.

Kampaň běží od 18. května na YouTube, Instagramu a Facebooku. Pro ilustrace si Symbio vybralo slovenskou ilustrátorku Barboru Idesovou, natáčení zaštítila produkce DOIT. s mladým režisérem Jiřím Horenským.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762