Skupina aktivistů monitorující tok peněz do reklamy sleduje konspirační teorie kolem koronaviru

Aktivistická skupina Sleeping Giants začala v roce 2016 upozorňovat značky, jejichž reklamy byly umístěny na webových stránkách podněcující nenávist. Hnutí začalo jako anonymní Twitter účet, který zveřejňoval reklamy nalezené vedle urážlivých článků. Většina reklam byla umisťována automaticky prostřednictvím procesu zvaného programatická reklama a značky nevěděly, že jejich reklamy jsou umístěny vedle urážlivého materiálu.

Během posledních dvou let byla skupina Sleeping Giants nápomocná při dešifrování neonacistických skupin a jiných nenávistných skupin. Jakmile si značky uvědomí, že jejich obsah byl umístěn na webové stránce podněcující nenávist nebo v nenávistných televizních programech, tak reklamy často ruší. Nyní spoluzakladatel hnutí Matt Rivitz varuje, že společnosti musí zaujmout přístup zdravého rozumu, aby se vyhnuly webovým stránkám píšících fake news týkajících se koronaviru.

Rivitz varuje, že některé společnosti vylučují umisťování článků založených na klíčových slovech, jako jsou „coronavirus“ nebo „Trump“ – čímž hrozí, že omezí příjmy z legitimních zpravodajských webů, stejně tak i fake webů. Poukazuje také na to, že sociální sítě, jako jsou Facebook, Twitter a YouTube, nejenže nedokázaly zastavit přílivovou vlnu falešných zpráv, ale ve skutečnosti umožnily, aby na jejich platformách zůstalo obrovské množství falešných zpráv.

Aby se předešlo fake news, Rivitz navrhuje, aby inzerenti měli nyní možnost vytvořit nástroje, které jim umožní bezpečně inzerovat „bez zabíjení žurnalistiky“. Ptá se: „Budeme i nadále umožňovat, aby naše reputace byla narušena na stránkách, které jsou v rozporu s naším firemním přesvědčením? Budeme i nadále vkládat peníze do špatného na sociálních platformách, které se příliš nezajímají o nenávist, obtěžování a dezinformace, které kazí náš projev?“

Zdroj fotografie: Pixabay

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3766